هزینه درمان ریشه دندان

فهرست مطالب

قیمت و هزینه درمان ریشه در سال 1403

قیمت درمان ریشه در سال 1403 در مطب دکتر نوربخش از 4 میلیون الی 7 میلیون تومان در مواردی که درمان ریشه مجدد باشد متغیر است.

عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه ریشه دندان

عوامل بسیاری در قیمت درمان ریشه یا اندو  تاثیر گذار است از جمله نوع دندان که دندان جلو باشد یا عقب یا اگر علمی تر بیان کنیم تعداد کانال دندان یک دندان می تواند تک کاناله یا دارای چهار کانال یا بیشتر باشد.

جالب است بدانید فرم و پیچیدگی و در اصطلاح آناتومی کانال‌ها که در واقع تعیین کننده دشواری درمان است در قیمت تاثیر گذار است. اگر درمان ریشه توسط متخصص ریشه که به طور بخصوص تحصیلات تکمیلی خود را در این زمینه انجام داده، صورت بگیرد طبیعی‌ست هزینه بیشتری داشته باشد.

 مورد دیگری که باید به ان اشاره کرد؛اگر دندانی دارای عفونت و آبسه باشد و یا قبلا درمان ریشه شده و درمان ناموفقی داشته و نیاز به درمان ریشه مجدد داشته باشد، طبیعی است که درمان هزینه بیشتری نسبت به درمان اولیه ریشه خواهد داشت.

از جمله عوامل تاثیر بر هزینه درمان ریشه دندان: مهارت دندانپزشک، تکنولوژی و نوع متریال پرکننده کانال، تخصص پزشک شماره و تعداد ریشه و اناتومی دندان و….

در مرکز تخصصی دکتر نوربخش درمان ریشه توسط متخصص ماهر درمان ریشه و توسط تکنولوزثزی های روز مانند دستگاه اپکس لوکتور دیجیتال، رادیوگرافی دیجیتالو … با بهترین ابزار و متریال انجام می‌شود و شما تجربه متفاوتی خواهید داشت.

تعرفه قیمت درمان ریشه دندان در کلینیک دکتر نوربخش

درمان ریشه تک کانال

4 میلیون تومان

درمان ریشه دوکانال ساده

5 – 4 میلیون تومان

درمان ریشه دوکاناله کرودار و کانال‌های خمیده

5 میلیون تومان

درمان ریشه سه کاناله مولار

5.5 میلیون تومان

درمان ریشه چهار کاناله یا بیشتر مولار

6 میلیون تومان

درمان ریشه مجدد تک‌کاناله و دوکاناله

5.5 میلیون تومان

درمان ریشه مجدد دندان مولار

6 – 5 میلیون تومان

درمان ریشه مجدد دندان مولار دارای ابسه وسیع

7 میلیون تومان

هزینه ریشه دندان عفونی چقدر است؟

در مرکز تخصصی دکتر نازنین نوربخش هزینه درمان ریشه دندان عفونی مانند دندان غیر عفونی است در صورتی که این دندان دارای ابسه باشد و نیاز به درناژ و تخلیه آبسه از ناحیه لثه باشد، ۵۰۰ هزار تومان هزینه اضافه می‌شود.

چه زمانی باید به فکر هزینه برای درمان ریشه باشید؟

در مرکز تخصصی دکتر نازنین نوربخش هزینه درمان ریشه دندان عفونی مانند دندان غیر عفونی است در صورتی که این دندان دارای ابسه باشد و نیاز به درناژ و تخلیه آبسه از ناحیه لثه باشد، ۵۰۰ هزار تومان هزینه اضافه می‌شود.

چه زمانی باید به فکر هزینه برای درمان ریشه باشید؟

به طور کلی برای اینکه از هزینه های درمان ریشه بخواهید اجتناب کنید بهتر است چکاپ‌های سالیانه و مرتب دندانپزشکی را بروید؛ که اگر دندانی پوسیده بود در مراحل اولیه قبل از  نیاز  به درمان ریشه  ترمیم شود.

اما اگر دندانی دارید که به آب سرد و گرم درد شدیدی دارد یا دندانی که بخاطر درد شما را از خواب بیدار می‌کند و در نواحی از دهان یا صورت دچار تورم یا ورم هستید احتمال دارد شما باید به فکر درمان ریشه باشید.

سایر عوامل تاثیرگذار در درمان ریشه

  • معروف بودن پزشک
  • معتبر بودن مرکز درمانی
  • لیزر تراپی کانال ها و…

هزینه درمان ریشه دندان در مرکز دکتر نوربخش

به طور کلی هزینه درمان ریشه در سطح تهران و ایران بین 3.5 الی 10 ملیون تومان متغیر است که این هزینه در مرکز تخصصی دکتر نوربخش بین ۴-۷ ملیون تومان است.

آیا کشیدن ریشه دندان شامل بیمه می‌شود؟

خوشبختانه هزینه درمان ریشه دندان شامل بیمه تکمیلی می شود. اکثر خدمات درمانی مانند درمان ریشه، ترمیم دندان، جرمگیری و خدمات غیر زیبایی تحت پوشش بیمه می‌باشند.

آیا هزینه درمان ریشه یا همان عصب کشی مناسب‌تر است یا ایمپلنت؟

کلا درمان ریشه چون در جهت حفظ و نگهداری ساختار دندان شما است اگر به درستی انجام شود درمان بهتری به جای خارج کردن دندان و ایمپلنت است.

Rate this page