لمینت دندان سرامیکی

فهرست مطالب

این روزها لمینت سرامیکی دندان به پرطرفدارترین درمان دندانپزشکی در بین مراجعین بدل شده است. بسیاری از افراد بخاطر داشتن دندان های زرد، ناهماهنگ، کوتاه و … به دنبال راهی برای اصلاح طرح لبخند خود و رسیدن به لبخندی منظم، سفید، درخشان و ایده آل هستند. این موضوع بر روی اعتماد به نفس افراد تاثیر می گذارد حتی در انجام امور روزانه نیز تاثیرگذار است. استفاده از راه حلی برای زیباتر کردن دندان ها می تواند این مشکل را از بین ببرد. لمینت سرامیکی بهترین راه حل برای برطرف کردن موارد ذکر شده است و همین موضوع سبب شده تا افراد زیادی طرفدار انجام آن باشند. در ادامه به درمان زیبایی با لمینت سرامیکی می پردازیم.

نسل جدید لمینت دندان به هدف ایجاد یک لبخند زیبا منحصر بفرد و آسان طراحی شده اند. با تحقیق و پیشرفت سی ساله تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی زیبایی، شما قادر خواهید بود تا لبخندی ایده آل را در کمترین زمان برای خودتان به ارمغان بیاورید. لمینیت های سرامیکی بصورت دیجیتال و با ضخامت بسیار نازک طراحی می شوند. (مانند ضخامت لنز چشم) و بصورت یکپارچه بر روی سطح بیرونی دندان شما قرار می گیرند تا یک لبخند طبیعی و منحصر بفرد را به شما تحویل دهند.

طراحی لبخند هر فرد متناسب با ویژگی های صورت، فرم فک و دندان ها و سلیقه بیمار و غیره انجام می پذیرد  و در نهایت شما لبخند خاص خود را خواهید داشت.

آماده سازی (تراش) در لمینیت های نسل جدید به قدری نامحسوس است که در بیشتر موارد نیازی به روکش موقت ندارد و تغییر در ظاهر دندان فرد ایجاد نمیکند 


چرا لمینت دندان یا به عبارتی لمینت سرامیکی بهترین انتخاب هستند؟

لومینیرزهای سرامیکی (نسل جدید و یکی از انواع لمینت سرامیکی) طیف مختلفی از مشکلات دندانپزشکی را حل کرده اند تا به شما یک لبخند عالی را تنها در دو جلسه کوتاه تحویل دهند. اگر دندان های شما تغییر رنگ داشته باشد یا شکسته باشد یا مقدار جزئی نامرتب باشد، لومینیرز های سرامیکی بهترین راه حل برای شما هستند.

خود شما از طریق نشانه هایی زیر می توانید بررسی کنید آیا کاندید مناسبی برای درمان لمینت یا لومنیرزهای سرامیکی هستید یا خیر؟ اگرچه تصمیم گیری صد در صد در مورد طرح درمان شما توسط دندانپزشک زیبایی انجام می پذیرد. بنابراین با دندانپزشکی که برای اینکار به او اعتماد دارید تماس بگیرید یا در اطراف خود یک دندانپزشک معتمد برای اینکار را پیدا کنید.

لمینت سرامیکی چگونه عمل می کنند؟

فقط در دو جلسه ملاقات با دندانپزشک خودتان لبخند زیبای خود را با لمینت های درخشان تحویل بگیرید.

جلسه اول:

در جلسه اول کاری بعد از مشورت درباره انتخاب رنگ و فرم نهایی لمینت ها، دندانپزشک از فک بالا و پایین بیمار قالبگیری می کند و با توجه به قالب دندان، فتوگرافی (عکس هایی که از چهره و دندانهای بیمار توسط دوربین عکاسی با لنز ماکرو گرفته می شود) یک آنالیز از طرح لبخند انجام می گیرد تا بهترین طراحی برای ایجاد یک لبخند منحصر به فرد و ایده آل با توجه به چهره بیمار انجام شود. در صورت نرمال بودن وضعیت دندان ها و عدم بهم ریختگی زیاد اماده سازی لازم انجام گرفته سپس قالبگیری برای ساخت لمینت های سرامیکی انجام میشود. در مواردی که بد رنگی و بهم ریختگی دندان زیاد باشد و دندان نیازمند آماده سازی بیشتر باشد یا دندانها به صورت درمان ترکیب شده با پست لابراتوری یا ایمپلنت باشد بیمار روکش موقت تحویل داده می شود تا طی فرایند آماده سازی لمینت ها بیمار دچار مشکل نشود.

جلسه دوم:

در جلسه بعدی که معمولا دو هفته بعد است دندانپزشک لمینت های سرامیکی را به شما تحویل می دهد. و قبل از چسباندن آن ها بطور دائم خیلی مهم است که لمینت ها بدرستی پرو شود. بدون سمان (چسب لمینت) تا از تطابق خوب آنها مطمئن شویم.

در صورت مناسب بودن تمام موارد دندان برای چسباندن لمینت آماده سازی می شود. برای افزایش قدرت باند و … لمینت ها یک به یک بدون وصل بودن به یکدیگر چسبانده می شود. پس از تحویل لمینت ها دندانپزشک از لحاظ اکلوژن (فانکشن و عملکرد جویدن) چک می کند که در صورت حس بلندی و برخوردهای پیش دست، آن ها را اصلاح کند تا از شکسته شدن و لب پر شدن تحت نیروهای روزانه جویدن جلوگیری شود.

 

نحوه نگهداری از لمینت دندان به چه صورت است؟

لمینیت ها نیازمند همان بهداشت روتین دندانهای طبیعی شامل مسواک نرم، خمیر دندان و نخ دندان هستند اما توصیه می شود با توجه به شرایط دندانهایتان حتما در مورد انجام هر یک از موارد ذکر شده با دندانپزشکتان مشورت کنید تا به طور صحیح هر مورد را انجام دهید.

 

طول عمر نسل جدید لمینت دندان چقدر است؟

درمان لمینت دندان سرامیکی یک درمان دائمی است اما این طول عمر به عواملی مثل سن، میزان رعایت بهداشت، میزان تحلیل لثه فرد بستگی دارد لمینیت خاصیت رنگ پذیری ندارد در نتیجه نیاز به پالیش یا تعویض به خاطر کدر یا زرد شدن ندارند از استحکام بالایی برخوردارند و دچار لب پریدگی و شکستگی نمی شوند بنابراین هرچه فرد مراقبت بهتری روی هر یک از موارد ذکر شده داشته باشد می تواند مدت زمان طولانی تری را برای لبخند خود رقم بزند.

 

هزینه درمانی نسل جدید لمینت دندان یا لومینیرز چقدر است؟

هزینه درمان لمینت دندان (لمینت سرامیکی دندان) می تواند خیلی مقرون به صرفه تر از آن چیزی که شما فکر می کنید باشد. هیچ وقت هزینه بیشتر درمان های ایده آلی مثل لمینت (لومینیرز) یا سایر ابزارهای طراحی لبخند پیشرفته نباید مانع خلق لبخند ایده آلی که شما انتظارش را داشتید شود.

*داشتن یک لبخند جذاب یک سرمایه گذاری مهم است زیرا شما روی خودتان سرمایه گذاری می کنید که این موضوع سهم مهمی در جنبه های مختلف زندگی شما مانند: اعتبار و اعتماد به نفس شما مقام و موقعیت شغلی و همچنین روابط شما داشته باشد.

شما با همین مسائل ذکر شده هزینه درمان لومینیرز معمولا قابل مقایسه با درمان ارتودنسی یا ارتودنسی شفاف (الاینر) می باشد و یک راه حل به نسبت ساده تر و مناسب با بودجه شما برای لبخند ایده آل است.
هرچند در یک سری موارد فقط ارتودنسی می توان درمان اولیه به شما پیشنهاد شود همه این ها مربوط به جلسه معاینه اولیه و طرح درمان اولیه پزشک شما می باشد.

درمان لمینت های سرامیکی طول عمر طولانی ۱۵ الی ۲۰ساله ای دارند که در تصمیم گیری برای درمان مناسب تر هستند، بر خلاف ونیرهای کامپوزیتی که طول عمر کوتاه تری دارند و نیازمند پرداخت هزینه برای پالیش و مراقبت بیشتری هستند از جمله تفاوت لمينت و كامپوزيت دندان هستند.


همیشه کیفیت حرف اول را میزند.

قیمت لمینت سرامیکی می تواند خیلی مقرون به صرفه تر از آن چیزی که شما فکر می کنید باشد. هیچوقت هزینه بیشتر درمان های ایده آلی مثل لومینیرز یا سایر ابزارهای طراحی لبخند پیشرفته نباید مانع خلق لبخند ایده آلی که شما انتظارش را داشتید شود.

*داشتن یک لبخند جذاب یک سرمایه گذاری مهم است زیرا شما روی خودتان سرمایه گذاری می کنید که این موضوع سهم مهمی در جنبه های مختلف زندگی شما مانند: اعتبار و اعتماد به نفس شما مقام و موقعیت شغلی و همچنین روابط شما داشته باشد.

شما با همین مسائل ذکر شده هزینه درمان لومینیرز معمولا قابل مقایسه با درمان ارتودنسی یا ارتودنسی شفاف (الاینر) می باشد و یک راه حل به نسبت ساده تر و مناسب با بودجه شما برای لبخند ایده آل است.
هرچند در یک سری موارد فقط ارتودنسی می توان درمان اولیه به شما پیشنهاد شود همه این ها مربوط به جلسه معاینه اولیه و طرح درمان اولیه پزشک شما می باشد.

اگر درحال بررسی برای انجام کار زیبایی روی دندان هایتان هستید، خیلی مهم است که ذهن خود را برای درمانی متمرکز کنید که به اصطلاح life time یا همیشگی باشد. بنابراین کیفیت درمان خیلی باید مهم تر از عوامل دیگری مانند هزینه آن باشد. در واقع لومینیرزها ساخته شده اند تا حداقل بیست سال ماندگاری داشته باشند تفاوت در هزینه ای که نسبت به درمان های زیبایی کم هزینه تر پرداخت می کنید بابت دریافت درمانی قطعی و همیشگی است. همیشه به این موضوع فکر کنید که گرفتن یک نتیجه ضعیف در دراز مدت هزینه های بیشتری نسبت به یک بار درمان قطعی لمینت دندان یا لومینیرز به شما تحمیل می کند.

*هزینه لمینت سرامیکی دندان در ایران به نسبت بقیه کشورهای اطراف هزینه بسیار مناسب تر است اما چیزی که برروی نتیجه درمان تاثیرگذار است باید توجه داشته باشیم که فقط هزینه ساخت یک دندان نیست درجلسه معاینه با توجه به پیچیدگی درمان بررسی جزئیات لبخند شما و تغییراتی که قرار است صورت بگیرد درصورتی که لثه شما احتیاج به تغییراتی داشته باشد هزینه دقیق درمان مشخص می شود.

 

آیا بیمه هزینه لمینت دندان را تقبل میکند؟

باید توجه داشته باشیم که در اکثر کشورهای دنیا شرکت های بیمه هزینه های زیبایی از قبیل ونیر کامپوزیت، لامینت سرامیکی، بلیچینک، لومینیرزها و غیره قبول نمی کنند. برای اطلاعات دقیق تر شما می توانید با شرکت بیمه گر خود تماس بگیرید.

نظرات مراجعین در زمینه

لمینت دندان سرامیکی

سلام خانم دکتر من یکی از بیماران قدیمی شما هستم که حدود 2 سال است دندان های مرا درست کردید باور کنید من آمریکا هستم و هر کجا میرم از من سوال می کنند مجا درست کردید و همه دندان های مرا مورد تحسین قرار می دن ممنون از اینکه به من اعتماد به نقس دادید که با اعتماد بخندم.
بهاره
بهاره
لمینت سرامیکی
5/5
سلام خانوم دکتر مهربون خسته نباشید ممنون بابت همه زحمتایی که برام کشیدید عاشقتونم ❤️
پریسا
پریسا
لمینت سرامیکی
5/5
خانم دکتر شما بی نظیرید😊 من پیش شما کار بلیچینگ هم انجام دادم و خیلی راضی ام 😍😍 دستانتان پر توان خانوم دکتر مهربون و زیبااااااااا و دوست داشتنی ❤️
الهام
الهام
سفید کردن دندان
5/5
بازسازی دهان اصطلاحی است که در مواردی که مشکلات دندانی شدید در دو فک بیمار وجود داشته باشد و نیاز به درمان های ترکیبی، ترمیمی، ایمپلنت، زیبایی و بازسازی اکلوژن (روی هم آمدن دندان ها) و اصلاح جویدن ...
سفید کردن دندان با استفاده از مواد بلیچینگ، یکی از روش های شایع در دندانپزشکی زیبایی است. که سریع، غیر تهاجمی (بدون کوچکترین آسیب)، مقرون به صرفه برای بهبود و جذاب شدن ظاهر لبخند شما است. بلیچینگ د...
اصلاح طرح لبخند، فرایندی است که موجب بهبود ظاهر دندان ها و ایجاد لبخندی ایده آل تر می شود که می توان آن را از طریق یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی انجام داد، ازجمله: تعویض روکش های قدیمی د...
فرق لمینت و کامپوزیت موضوعی است که تقریبا تمامی افرادی که به دنبال اصلاح طرح لبخند و درمانهای زیبایی هستند را در انتخاب دچار سوال و سردرگمی می کند و همه ی افراد به دنبال کسب اطلاعات و مقایسه دقیق د...

10 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر باشه. عذر می خوام یک سوال از خدمتتون داشتم، دندونای من خیلی ردیف نیست آیا امکان اجرای لمینت سرامیکی برای من وجود دارد؟

  1. باسلام، در صورتی که دندان های شما از نظر دندانپزشک نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد، امکان کار زیبایی وجود نخواهد داشت. در اجرای لمینت سرامیکی نامرتبی های خیلی خفیف و جزئی در مواردی قابل اصلاح است.

  1. باسلام و وقت بخیر، لطفا جهت اطلاع از هزینه ها و دریافت مشاوره تخصصی با شماره های کلینیک در ارتباط باشید.

 2. سلام روز بخیر. آیا لمینت دندان سرامیکی رو میشه بدون تراش دادن دندان ها انجام داد؟

  1. سلام وقتتون بخیر، در موارد محدودی با توجه به شرایط فرد کاندید درمان لمینت، امکان پذیر است، اما توجه به این نکته مهم است که در لمینت سرامیکی دندان تراش داده نمی شود و تنها سطح دندان آماده سازی می شود.

  1. باسلام و وقت بخیر
   تعداد واحد لمینت سرامیکی مورد نیاز در جلسه مشاوره با توجه به شرایط باقی دندان های شما و همچنین نحوه لبخند شما با نظر پزشک بطور دقیق مشخص می شود، اما معمولا جهت دریافت نتیجه مطلوب در این زمینه بین 8 الی 10 واحد مورد نیاز است.

 3. سلام خسته نباشید. امکانش هست کمی درباره فرق لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی توضیح بدید؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

  1. سلام وقتتون بخیر
   تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت این موارد می تواند باشد: میزان تراش و آماده سازی، پروسه ی اجرای درمان، مدت زمان انجام و تحویل کار، طول عمر و ماندگاری، میزان طبیعی به نظر رسیدن و زیبایی کار, همچنین درصورت تمایل به مطالعه بیشتر از این لینک می توانید فرق بین لمینیت و کامپوزیت رو بخوانید و در صورت داشتن سوالی در همان جا بیان کنید تا پاسخ داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در زمینه لمینت دندان سرامیکی نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید؟