ایمپلنت فوری

به طور خلاصه ایمپلنت فوری به دو صورت است بلافاصله پس از کشیدن دندان امپلنت بگذاریم یا اینکه بلافاصله پس ازکاشت ایمپلنت روی آن روکش قرار دهیم که به اصطلاح به آن Immediate Implant می گویند.

جایگزینی ایمپلنت فوری چیست؟

جایگزینی ایمپلنت فوری به زمانی اطلاق می شود که اغلب همزمان با کشیدن دندان طبیعی که قرار است خارج شود ایمپلنت گذاشته می شود.قراردهی ایمپلنت به صورت همزمان با کشیدن دندان که fresh socket تلقی می شود برای اولین باربه وسیله Schulte در سال1979 گزارش شد و immediate implant نامگذاری شد.

لود فوری (گذاشتن تاج روی ایمپلنت تازه کاشته شده)چیست؟

ایمپلنت immediate loading یا به عبارتی فانکشن فوری شامل قرار دادن روکش تا 48 ساعت پس از کاشت ایمپلنت است.

زمانی که ایمپلنت تازه کاشته شده stability (استقامت اولیه لازم را داشته باشد می تواند نیروی ناشی از لود فوری را تحمل کند) این تکنیک در پاسخ به نیاز بیمارانی تامین شد که دنبال درمان سریع و در زمان کوتاه بودند.

مطالعات متعددی در این زمینه انجام شده است از جمله تحقیقات ۵-۱۰ساله موفقعیت حدود ۹۷-۱۰۰ درصد در زمینه ایمپلنت فوری گزارش شده است .

اما نکته مهم و قابل توجه این است که باید روکش موقت به عنوان روکش فوری ایمپلنت به بیمار تحویل داده شود زیرا نباید تحت فشار مستقیم اکلوژن و جویدن باشد در اصطلاح روکش مقداری کوتاهتر ساخته می شود پس در نتیجه یا روکش موقت کار می شود که در زمان مناسب با روکش دائم تعویض شود یا روکش دائمی ای کار گذاشته می شود که در جویدن متحمل فشار زیادی نشود.

فواید ایمپلنت فوری برای بیمار و دندانپزشک:

در کیس های مناسب کاشت ایمپلنت فوری و قرار دادن روکش روی آن چند فایده عمده برای بیمار دارد شامل : طول دوره درمان کوتاهتر، کوتاه شدن دوره بی دندانی خصوصا نواحی جلوی دندان (استتیک). به خصوص در نواحی قدامی فک بالا بیماران بسیار تمایل به گذاشتن ایمپلنت فوری دارند.

نکته بسیار مهمی که در ایمپلنت فوری باید به آن دقت کرد این است که حتما باید انتخاب بیمار بدرستی صورت گیرد باید به این نکته دقت کرد که هر فردی کاندید مناسبی برای درمان ایمپلنت فوری نیست و انتخاب به عهده پزشک ماهر می باشد که با توجه به وضعیت استخوان ، لثه و عکس های تخصصی مربوط به بیمار تشخیص دهد که فرد کاندید مناسبی برای ایمپلنت فوری می باشد یا خیر؟

ایمپلنت فوری و روکش روی آن درمطالعات کلینیکی نتایج قابل اعتمادی را نشان می دهد. ایمپلنت فوری با بارگذاری فوری نیاز به ملاحظات جراحی پیچیده مانند پیوند استخوان و سینوس لیفت را کاهش می دهد البته در مواردی بازسازی ریج تحلیل رفته واجب و ضروری است.

ایمپلنت یک مرحله‌ای چند مزیت دارد که به بیمار هدیه می‌دهد: برای مثال جریان کار و پروسه جراحی ساده می‌شود و علائم و تجربه بعد از جراحی بیمار کاهش می‌یابد و همچنین مطالعاتی درزمینه بارگذاری (روکش فوری ایمپلنت) برای تعداد بیش از یک ایمپلنت گزارش‌شده است.

فیس بوک
توییتر
لینکدین
تامبلر
پین ترست
رددیت
ایمیل

عضویت در خبرنامه

دندانپزشکی اطفال لزوم انجام معاینه و چکاپ در چیست؟
دندانپزشکی اطفال لزوم انجام معاینه و چکاپ در چیست؟
هدف اولیه در ویزیت و ملاقات جلسه اول در دندانپزشکی اطفال برقراری یک رابطه عاطفی و دوستی بدون ترس با کودک است تا حس اعمال درد و ترس در قدم اول برای کودک برطرف شود.
2 ماه پیش
بازسازی دهان
بازسازی دهان
بازسازی دهان اصطلاحی است که در مواردی که مشکلات دندانی شدید در دو فک بیمار وجود داشته باشد و نیاز به درمان های ترکیبی، ترمیمی، ایمپلنت، زیبایی و بازسازی اوکلوژن (روی هم آمدن دندان ها) و اصلاح جویدن لازم باشد استفاده می شود.
2 ماه پیش
سفید کننده های دندان و انواع آن
سفید کننده های دندان و انواع آن
2 ماه پیش
روکش دندان و انواع آن ها
روکش دندان و انواع آن ها
روکش ها در دسته ی خدمات زیبایی و پروتز قرار می گیرند زیرا به زیبایی لبخند و مرتب دیده شدن دندان کمک می کند، همچنین دارای ویژگی های محافظتی و بازسازی کننده نیز هستند و ممکن است نیاز به درمان های گسترده تر را از بین ببرند.
2 ماه پیش
اینله و آنله روش های ترمیمی غیر مستقیم
اینله و آنله روش های ترمیمی غیر مستقیم
اینله و آنله، جزء روش های ترمیمی دندان اند که توسط دندانپزشکان ترمیم و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند و طبق تشخیص دندانپزشک جایگزین محافظه کارانه تری (با تراش کمتری) نسبت به روکش های دندانی هستند.
2 ماه پیش
راه کارهای اصلاح طرح لبخند 2
راه کارهای اصلاح طرح لبخند
2 ماه پیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.