انتخاب ایمپلنت اشترومن به عنوان بهترین برند ایمپلنت

انتخاب ایمپلنت اشترومن به عنوان بهترین برند ایمپلنت و توجه به پزشک حاذق در این زمینه

یکی از بهترین و موثرترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته شده، ایمپلنت می باشد. با استفاده از برندهای مختلف از جمله: ایمپلنت اشترومن ساخت سوئیس می توانید عدم وجود دندان را  برطرف کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است رفته رفته اعتماد به نفس خود را برای حضور در میان دیگران از دست بدهید. چون دندان ها بخشی از زیبایی چهره افراد را به خود اختصاص داده اند. در صورتی که دندان های شما در گذر زمان و به علل و عوامل مختلف از بین بروند؛ باید برای جبران فضای خالی میان دندان های خود به فکر راه چاره ای باشید. چون ظاهر شما را به میزان زیادی تحت تاثیر قرار می دهند. در صورتی که تصمیم گرفته اید تا این فضای خالی را با کاشت دندان پر کنید؛ می توانید از برندهای مختلف و متعدد ایمپلنت ها استفاده کنید. ایمپلنت اشترومن، یکی از برندهای مطرح در دنیا می باشد که در  ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

تاریخچه ایمپلنت اشترومن

برای این بخواهیم با ایمپلنت اشترومن بیش از پیش آشنا شویم؛ بهتر است ابتدا نگاهی گذرا به تاریخچه این برند ایمپلنت بیندازیم. در سال 1954 میلادی بود که شرکت اشترومن فعالیت خود را در کشور سوئیس آغاز نمود تا اینکه در سال 1974 موفق به ساخت نخستین ایمپلنت تک مرحله ای شد. شرکت اشترومن در زمینه طراحی و تولید ایمپلنت های دندان و سایر تجهیزات جانبی آن از جمله: اباتمنت و… فعالیت حرفه ای دارد. کلیه تجهیزات تولید شده در این شرکت از کیفیت بسیار بالا و مطلوبی برخوردار هستند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر بازل سوئیس دایر گشته است. شهرت این شرکت بیشتر به جهت تولید ایمپلنت اشترومن است که در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید خاطر نشان کرد که شرکت نامبرده شده، اجزا و محصولات خود را در آمریکا و سوئیس، محصولات بازسازی بافت دهان را در سوئد و محصولات دندانپزشکی ترمیمی را نیز در کشورهای اروپایی و سوئیس تولید می کند.

بررسی کیفیت ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن در کنار برندهای آمریکایی، آلمانی، کره ای، ایرانی و… در مواقع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به وجود برندهای متعددی از ایمپلنت که در سراسر دنیا تولید میشوند؛ انتخاب را سخت کرده است. برای اینکه بتوانید یک برند را از میان سایر برندها انتخاب نمایید؛ می بایست به کیفیت آن توجه ویژه ای داشته باشید. کیفیت ایمپلنت اشترومن نسبت به سایر برندها در سطح مطلوب و ایده آلی قرار دارد. به همین جهت برند اشترومن یکی از برندهای محبوب و مطرح در دنیاست. میزان رضایت مشتریان از این برند نیز خود گواه همین کیفیت بالا و شهرت آن در سراسر دنیاست. بخشی از موفقیت چشمگیر اشترومن نیز مرهون شرکتی به نام ITI می باشد. انعطاف پذیری بالا و ظاهر زیبای این برند ایمپلنت، از مهمترین مزیت های ایمپلنت اشترومن می باشد. از طرفی دیگر مدت دوام طولانی این برند ایمپلنت نیز خود به منزله کیفیت بالا و منحصر به فردی است که در این شرکت از آن انتظار می رود.

بیشتر بخوانید  علت های زرد شدن دندان ها و تغییر رنگ آنها

مطلب مرتبط: ایمپلنت بدون درد

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

مهمترین ویژگی ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن دارای ویژگی های مختلفی است که این برند را از سایر برندها متمایز گردانده است. استحکام بسیار بالا و قابل توجه ایمپلنت برند سوئیسی اشترومن، یکی از همین ویژگی ها محسوب می شود. ویژگی ممتازی که خیال بیماران را راحت و آسوده خاطر می سازد. از دیگر ویژگی هایی که برند ایمپلنت سوئیسی اشترومن برای شما امتیاز می باشد؛ انتخاب آزادانه و سهولت در استفاده از آن می باشد. به این شکل که دست شما در انتخاب انواع مختلف ایمپلنت اشترومن بازتر است. ضمن اینکه فناوری های موجود در این برند ایمپلنت، سبب شده تا بتوان با سهولت بیشتری از این برند ایمپلنت استفاده کرد. در ساخت این برند سوئیسی از تکنولوژی های جدیدی به نام های Roxolid®و SLActive®   استفاده شده که خود ویژگی های قابل توجهی دارند. از جمله اینکه توفیق درمان بیمار را دوچندان می سازند و ضریب خطا را به میزان زیادی کاهش می دهند. ضمن اینکه با استفاده از این برند ایمپلنت، طول درمان کمتری را تجربه خواهید کرد.

معرفی انواع ایمپلنت های تولیدی شرکت اشترومن

ایمپلنت اشترومن دارای انواع مختلفی است. به واقع شرکت معروف سوئیسی اشترومن، چند نوع مدل ایمپلنت را طراحی و تولید کرده است. ایمپلنت هایی که می توانند از نظر استحکام و کیفیت و قیمت نسبت به همدیگر متفاوت باشند. بنابراین شما می توانید متناسب با نیاز خود نسبت به خرید این برند از ایمپلنت اقدام کنید. از جمله مهمترین انواع ایمپلنت های تولیدی شرکت اشترومن، می توان موارد زیر را معرفی نمود:

 • ایمپلنت تیتانیومی که در این نوع از ایمپلنت ها تنها از فلز تیتانیوم استفاده شده است. البته استحکام آن نسبت به سایر انواع ایمپلنت های اشترومن، کمتر است. ولی قیمت آن کمتر می باشد.
 • ایمپلنت اشترومن SLActive باعث افزایش قابلیت پیش بینی مثبت درمان و تسریع روند پیوند ایمپلنت با استخوان شده است SLActive یک سطح آب دوست بسیار مفید است که توانایی بهبودی سریع را برای بیمار به ارمغان آورده است و طول درمان را از 12-8 به 8-4 هفته رسانده است . طبق گفته ی شرکت اشترومن می توان دو هفته بعد از این که ایمپلنت را برای بیمار قرار داد اقدام به اجرای پروتز و روکش آن کرد .
 • ایمپلنت روکسالید Roxolid که از جنس آلیاژ فلزی است. بنابراین از استحکام به مراتب بیشتری برخوردار است در ایمپلنت اشترومن از ماده ای به نام Roxolid استفاده می شود که با بکارگیری این ماده پس زدن ایمپلنت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکند و استحکام بالایی را نسبت به ایمپلنت های تیتانیومی دارد مهم ترین اهمیت این ماده در این است که با استفاده از ایمپلنت های کوچک نیاز به بازسازی استخوان بسیار کاهش مییابد Roxolid آلیاژی با کارایی که در ساخت آن 15 درصد زیرکونیوم و 85 درصد تیتانیوم به کار رفته است .
 • بنابراین می توانید ایمپلنت اشترومن را در انواع مختلفی مورد استفاده قرار دهید که هر یک از آنها مزایا و معایب خود را دارند.
بیشتر بخوانید  ایمپلنت دیجیتال یا معمولی، کدام بهتر است؟

بیشتر بخوانید: بهترین زمان کاشت ایمپلنت

نحوه کاشت ایمپلنت

نحوه کاشت ایمپلنت

بررسی جنس ایمپلنت اشترومن

در صورتی که برای کاشت دندان به روش ایمپلنت در مطب های دندانپزشکی مراجعه کرده باشید؛ با جنس های مختلفی روبرو شده اید. جنس ایمپلنت اشترومن با ایمپلنت های تولیدی آمریکایی، کره ای، آلمانی، ایرانی و… طبیعتا متفاوت می باشد. وجود همین عامل سبب شده است تا در انتخاب یکی از این برندهای ایمپلنت، جنس و کیفیت آن را حتما مدنظر قرار دهید. به طور کلی ایمپلنت های تولیدی شرکت اشترومن سوئیس از جنس تیتانیوم یا سرامیک می باشد. ایمپلنت ساخته شده از نوع Roxolid ، یکی از با کیفیت ترین ایمپلنت ها به شمار می آید. چون جنس آن به گونه ای است که قابلیت بالایی در جوش خوردن به استخوان فک با استحکام بالا دارد. جنس ایمپلنت اشترومن به طور کلی امتحان خود را از نظر استانداردهای لازم از نظر استحکام و دوام پس داده است.  بنابراین اگر بخواهید یکی از برندهای مختلف ایمپلنت را مورد استفاده قرار دهید؛ می توانید برند اشترومن را با خیال راحت برگزینید.

تأثیر میزان تخصص و مهارت پزشک در ایمپلنت گذاری

ایمپلنت اشترومن را می توان به ضرس قاطع یکی از بهترین برندهای ایمپلنت در سراسر دنیا به حساب آورد. هر چند که به غیر از این برند، برندهای مطرح دیگری هم در کشورهای مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت این برند سوئیسی ایمپلنت ها در سطح مطلوبی است. اما هنگام استفاده و انتخاب این برند ایمپلنت ها، نباید کیفیت و قیمت را به تنهایی ملاک عمل قرار دهید. چون ضریب موفقیت آمیز بودن ایمپلنت گذاری تنها منوط به این عوامل نیست. نکته بسیار مهم تری نسبت به انتخاب برند ایمپلنت و کشور سازنده آن وجود دارد که معمولا در جایی به آن توجه نمی شود. این نکته را هنگام استفاده از ایمپلنت اشترومن یا هر برند و ایمپلنت دیگری می بایست حتما مدنظر قرار دهید. این نکته مربوط به تخصص و مهارت پزشک است. به واقع اگر پزشک متخصص در این زمینه، مهارت لازم را در ایمپلنت گذاری نداشته باشد؛ حتی اگر از بهترین برند هم استفاده کند؛ راه به جایی نخواهد برد.

بیشتر بخوانید  علت بروز آفت دهانی و راه کارهای تسکین و درمان آن

مطلب مرتبط: ایمپلنت فوری

مهارت پزشک در ایمپلنت گذاری

مهارت پزشک در ایمپلنت گذاری

مهارت یک پزشک جدا از انتخاب اشترومن یا هر برند دیگری در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد. یک پزشک می بایست در موارد زیر نهایت دقت نظر را مبذول دارد:

 • کاشت ایمپلنت با زاویه مناسب
 • استفاده از پایه ایمپلنت با سایز مناسب با توجه به تراکم استخوانی موجود
 • کیفیت پروتز ایمپلنت
 • نشست مناسب پروتز ایمپلنت بر روی پایه
 • استفاده از قطعات اصلی اتصالات ایمپلنت مانند اباتمنت
 • همچنین استفاده از تجهیزات پیشرفته و بروز در محیطی کاملا استریل
 • و…

بدین ترتیب نقش پزشک در این راستا بسیار حائز اهمیت می باشد. برای یک دندانپزشک حرفه ای، فرقی نمی کند که از چه برند ایمپلنتی استفاده می کند. وی با بهره گیری از مهارت و توانایی های خود می تواند در این زمینه دست به موفقیت های چشمگیری بزند. پس اگر برند اشترومن را به عنوان بهترین برند ایمپلنت در دنیا هم انتخاب کرده باشید؛ باید در کنار آن از یک پزشک حاذقی هم بهره جویید.

کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان

به خاطر داشته باشید که مهم نیست ایمپلنت اشترومن یا هر برند دیگری را انتخاب کرده باشید. آنچه در این راستا از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ انتخاب پزشک حاذق و توانمند است. این موضوع به نوبه خود از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار می باشد. پس نباید تنها به کشور سازنده ایمپلنت و برند یا حتی قیمت آن توجه داشته باشید. اطمینان به یک پزشک توانمند و با سابقه فعالیت حرفه ای بالا در این زمینه بسیار مهمتر از انتخاب برند ایمپلنت می باشد. در همین راستا اگر برند اشترومن یا هر برند دیگری را انتخاب کرده باشید؛ ولی در انتخاب پزشک دقت نداشته باشید؛ نباید انتظار بالایی از موفقیت را داشته باشید. در همین راستا شما می توانید به منظور اطمینان بخشی از انتخاب یک پزشک مطمئن و حاذق، نیاز خود را در مرکز دندانپزشکی دکتر نازنین نوربخش برطرف کنید. بدین ترتیب با توجه به مهارت این دکتر در ایمپلنت گذاری دیگر فرقی نمی کند کدام برند ایمپلنت را با چه قیمتی انتخاب کرده باشید.

Originally posted 2023-01-06 12:00:41.

فیس بوک
توییتر
لینکدین
تامبلر
پین ترست
رددیت
ایمیل

جدیدترین مطالب

عضویت در خبرنامه

یکی از شایع ترین انواع سرطان در سراسر دنیا، سرطان دهان می باشد. این سرطان بیشتر در افراد بالای 60 سال رخ می دهد و اولین ناحیه ای را که تحت تاثیر قرار می دهد، لب ها، اولین قسمت های زبان، سقف دهان و ...
تسکین دندان درد با انواع روش های دارویی و مسکن ها در برخی از موارد امکان پذیر می باشد. احتمالا برای شما هم این مشکل پیش آمده است که با مصرف داروها و مسکن های مختلف نتوانید درد دندان خود را کمتر نما...
دندان درد و آسیب های ریشه دندان می تواند منجر به آبسه و ورم صورت شود. متورم شدن صورت زمانی اتفاق می افتد که ریشه دندان دچار آبسه شود. آبسه اصطلاحی است که برای عفونت ریشه دندان به کار برده می شود. آ...
هدف اولیه در ویزیت و ملاقات جلسه اول در دندانپزشکی اطفال برقراری یک رابطه عاطفی و دوستی بدون ترس با کودک به منظور معاینه و چکاپ در دندانپزشکی اطفال است تا حس اعمال درد و ترس در قدم اول برای کودک بر...
بازسازی دهان اصطلاحی است که در مواردی که مشکلات دندانی شدید در دو فک بیمار وجود داشته باشد و نیاز به درمان های ترکیبی، ترمیمی، ایمپلنت، زیبایی و بازسازی اوکلوژن (روی هم آمدن دندان ها) و اصلاح جویدن...
5 روز پیش

بدون دیدگاه

به طور خلاصه ایمپلنت فوری به دو صورت است بلافاصله پس از کشیدن دندان امپلنت بگذاریم یا اینکه بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت روی آن روکش قرار دهیم که به اصطلاح به آن Immediate Implant می گویند. ج...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *