اسکنر داخل دهانی carestream 3800 و ویژگی های متمایز آن

ورود تکنولوژی در عرصه دندانپزشکی باعث شده تا اقدامات درمانی در این حوزه با پیشرفت های بسیار زیادی مواجه شود. خوشبختانه دندانپزشکی دیجیتال توانسته محبوبیت بسیار زیادی در میان دندانپزشکان و فعالان در این حوزه پیدا کند. ابزارهای مختلفی در این زمینه استفاده می شوند که یکی از بهترین آن ها اسکنر داخل دهانی است. اسکنر داخل دهانی می تواند یک ابزار فوق العاده برای دندانپزشکانی باشد که می خواهند اطلاعات دقیق از شرایط دندان ها و دهانی افراد بدست آورند. بنابراین، انتخاب یک اسکنر مناسب برای همه مطب های دندانپزشکی مفید است. در آینده ای نزدیک نیز این اسکنرها به یک ابزار ضروری برای مطب های دندانپزشکان تبدیل می شوند. با ما همراه باشید تا با ویژگی های یکی از بهترین اسکنرهای داخل دهانی آشنا شوید.

دندانپزشکی دیجیتال: تکنولوژی برای درمان بهتر دندان ها

شاید در گذشته هیچ کس تصور نمی کرد که بتواند با روش های دیجیتال داخل دهان و دندان ها را مشاهده کند. اما در حال حاضر به لطف پیشرفت تکنولوژی و ورود دندانپزشکی دیجیتال به این حوزه، تکنولوژی های مختلفی برای درمان بهتر دندان ها روی کار آمده اند که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند. با دندانپزشکی دیجیتال بسیاری از محدودیت های روش های سنتی برای درمان دندان ها کاهش پیدا می کند.

اسکنر داخل دهانی چیست؟

اسکنر داخل دهانی یک ابزار پیشرفته است که با کمک طول موج های مختلف نور مرئی کار می کند. این اسکنرها می توانند با تاباندن طول موج مشخص به داخل دهان و دریافت نور مشخص، مشخصات و شرایط دندان را اسکن و ثبت نمایند. با توجه به اینکه این دستگاه ها با طول موج مرئی کار می کنند، هیچ گونه مضراتی را برای افراد و بیماران به دنبال نخواهند داشت.

اسکنر داخل دهانی می تواند یک مختصات دقیق از جایگاه هر یک از دندان ها ثبت کند. اگرچه بسیاری از دندانپزشکان از این دستگاه ها برای قالب گیری دندان ها استفاده می کنند؛ اما تنها کاربرد آن ها قالب گیری نیست. بلکه می توان از اسکنرها برای تشخیص شرایط سلامت دندان نیز استفاده کرد. اسکنرهای داخل دهانی پرتابل هستند و در درون دهان بیمار قرار می گیرند. دندانپزشک می تواند با حرکت این اسکنر، تصاویر و داده های دقیقی از داخل دهان بدست آورد.

اسکنر داخل دهانی 3800
اسکنر carestream 3800

بهترین اسکنر داخل دهانی

اسکنر داخل دهانی یک ابزار کارآمد برای استفاده در مطب های دندانپزشکی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. استفاده از بهترین اسکنر داخل دهانی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از ویژگی های این اسکنرها بهره مند شوید.

یک اسکنر داخل دهانی خوب باید حرکت روان و راحتی داشته باشد. به طوری که بتوان به راحتی آن را حرکت داد و تصور تمامی بخش های دهان را ثبت کرد. خروجی عکس های گرفته شده از سوی اسکنر داخل دهانی باید کیفیت بالایی داشته باشد. همچنین، می توان به واسطه این اسکنرها به تمامی اطلاعات دهان و دندان دسترسی داشت.

 

ویژگی های متمایز اسکنر carestream 3800

در حال حاضر اکسنرهای متنوعی در بازار وجود دارند که می توانند برای اسکن داخل دهان استفاده شوند. اسکنر Carestream 3800 یکی از بهترین اسکنرهای داخل دهانی است که با وزن سبک، قابلیت های متنوع، کیفیت بالا و داشتن قابلیت شارژ و کار با باطری می تواند برای مطب های دندانپزشکی حرفه‎ای گزینه بسیار خوبی محسوب شود.
این اسکنر داخل دهانی توسط تیم Porsche Design ساخته شده است و با قابلیت های بی نظیر خود، می تواند به یک ابزار عالی برای ایجاد امنیت بین دندانپزشک و بیمار تبدیل شود. اگر می خواهید با ویژگی های متمایز این اسکنر داخل دهانی آشنا شوید، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید  بررسی تفاوت کاشت ایمپلنت فوری و تاخیری

 

 • طراحی ظریف و وزن سبک: یکی از خصوصیات متمایز اسکنر Carestream 3800 که باعث شده تا این اسکنر به راحتی توسط هر فردی قابل استفاده باشد، طراحی ظریف و وزن سبک آن است. این اسکنر داخل دهانی فقط 240 گرم وزن دارد و به راحتی می تواند توسط هر فردی حمل شود. این موضوع حرکت اسکنر را راحت تر و روان تر می کند. از طرفی طراحی ظریف این اسکنر باعث شده تا بتوان به راحتی آن را به حرکت درآورد و در محیط های داخل دهانی استفاده کرد.
 • سرعت بالای اسکن: اسکنر carestream 3800 یکی از بهترین اسکنرهای داخل دهانی است که می تواند تمامی بخش های دهان را با سرعت بالایی اسکن کند. این دستگاه فریم های بیشتری را در ثانیه اسکن و ثبت می کند. همچنین به دلیل داشتن میدان دید وسیع تر می تواند برای اسکن کردن دهان و دندان در بازه زمانی کوتاهی گزینه خوبی باشد. سرعت بالای اسکن این اسکنر دهانی باعث شده تا تجربه دندانپزشک و بیمار در حین اسکن بهبود پیدا کند.
 • دسترسی راحت به تصاویر: اسکنر carestream 3800 به شما این امکان را می دهد تا تصاویر برداشت شده را به راحتی از دستگاه استخراج کنید. این تصاویر بدون هیچ محدودیتی قابل انتقال به محیط های مختلف هستند. همچنین، می توان آن ها را به صورت سفارشی برای بیماران ارسال کرد. کافیست که عکس اسکن شده را با کیفیت HD استخراج کنید و آن را در هر برنامه ای که نیاز دارید، مورد بررسی قرار دهید. تمامی داده های ضبط شده توسط این اسکنر می توانند با فرمت MP4 نیز ضبط و ثبت شوند.
 • بی سیم و پرتابل: یکی از محدودیت های اصلی که در برخی از اسکنرهای داخل دهانی وجود داشت، امکان اسکن کردن داخل دهان به همراه سیم بود. ولی این اسکنر با تکنولوژی بی سیم خودش، می تواند به صورت پرتابل در هر مکانی مورد استفاده قرار گیرد.
دانگل اتصال وای فای اسکنر 3800
دانگل اتصال وای فای اسکنر 3800
 • قابلیت اتصال به وای فای: اسکنر carestream 3800 از یک دانگل وای فای استفاده می کند که امکان انتقال داده ها را به صورت فوری به رایانه فراهم کرده است. این قابلیت در این اسکنر داخل دهانی به دندانپزشکان این امکان را می دهد تا خیلی ساده روند اسکن را انجام دهند و داده ها را ذخیره سازی نمایند.
 • تطبیق پذیری خروجی های مختلف اسکنر: خروجی تصویر اسکنر carestream 3800 می تواند در هر یک از برنامه های تحلیل و آنالیز مورد استفاده قرار گیرد. در واقع شما می توانید این تصاویر را در برنامه هایی که نیاز دارید، مورد استفاده قرار دهید. این موضوع محدودیت استفاده از داده های اسکنر را کاهش می دهد.
 • قابل شارژ و بدون نیاز به اتصال به برق در حین کار: بهترین مزیت اسکنر carestream 3800 این است که بدون نیاز به برق قابل استفاده است. این موضوع می تواند مزاحمت سیم برق را در هنگام کار کردن با اسکنر داخل دهانی برای شما برطرف کند. این اسکنرها می توانند در بازه زمانی کوتاهی به طور کامل شارژ شوند و تا یک ساعت بدون وقفه برای شما کار کنند. بنابراین، دیگر نیازی به اتصال آن ها به برق برای کار کردن با آن ها نیست. این اسکنر داخل دهانی به غیر از باتری از سیم های پشتیبان نیز استفاده می کند.
بیشتر بخوانید  ایمپلنت دیجیتال چیست؟
امکانات نرم افزاری اسکنر کریم استریم
امکانات نرم افزاری اسکنر care استریم
 • میدان دید عالی و عمیق: یکی از چالش های اصلی اسکن کردن داخل دهان، مشاهده درون دهان و اسکن کردن دهان با تمامی جزئیات است. اسکنر داخل دهانی مدل 3800 دارای قابلیت اسکن کردن بخش های داخل دهان با جزئیات بسیار زیاد است. این اسکن میدان دید وسیع و نزدیک به 21 میلی متر دارد و می تواند تمامی بافت های دندان را به صورت عمقی اسکن کند. این موضوع در بهبود شرایط اسکن و کیفیت آن بسیار موثر است. در نهایت می توان تصویر اسکن را با کیفیت HD استخراج کرد و در نرم افزارهای این اسکنر داخل دهانی استفاده نمود.
 • امکان کنترل تنظیمات از طریق دسته: اسکنر carestream 3800 دارای یک سری سوییچ های کنترل کننده در روی دسته خودش است. این سوییچ ها می توانند برای ایجاد تنظیمات مختلف در اسکنر مورد استفاده قرار گیرند. این دکمه ها به راحتی قابل دسترس هستند و در حین اسکن می توان با آن ها کار کرد. این موضوع یکی از مزایای اصلی استفاده از اسکنر داخل دهانی است.

مزایا و مشخصات اسکنر داخل دهانی مدل 3800

از مزایای استفاده از اسکنرهای داخل دهانی به جای قالبگیری سنتی این است که خیلی از مواقع ممکن است قالب به هر دلیلی دچار مشکل شود و مناطقی از دهان ثبت نشود وما مجبور به تکرار قالبگیری برای کل دهان بیمار به صورت مجدد هستیم .این مورد به خصوص در نواحی خلفی و ایمپلنت ها مشکل ساز هست که با روش دیجیتال این مشکل حذف شد.اگر در مرحله بازدید قالب متوجه شوید که قسمتی ازآن ایراد دارد می توانیم مجدد فقط همان قسمتی که مشکل دارد را در زمان کوتاه اسکن کنیم بدون صرف هزینه و وقت اضافه برای قالبگیری که برای بیمار و پزشک هم ناخوشایند هست.

 • اسکن سریع و روان
 •  بسیار سبک با تنها 240 گرم، از جمله باتری
 • طراحی باریک، جمع و جور و ارگونومیک توسط Studio FA Porsche
 • دارای دکمه چند منظوره
 • میدان دید گسترده و افزایش عمق میدان
 • تشخیص خودکار رنگ دندان
 • نرم افزار بصری CS Scanflow Basic
 • سیستم تطبیق هوشمند
 • قابل استفاده بدون پودر
 • خروجی داده در STL و فرمت PLY
 • عمر باتری: یک ساعت (باتری قابل تعویض است)
 • عمق میدان بهبود یافته: 21 میلی متر
 • میدان دید: 14 در 16 میلی متر
 • نویز بسیار کم به لطف سنسورهای جدید
 • جریان اسکن بهینه شده
 • صفحه نمایش لبه بهبود یافته
 • زمان شارژ باتری: 2 ساعت تا 100%
 • تشخیص رنگ دندان
 • شامل CS Connect
 • امکان اتصال مستقیم به کامپیوتر با کابل.
بیشتر بخوانید  آشنایی اجمالی با دندانپزشکی دیجیتال و مهمترین کاربرد و مزایای آن
WorkFlow استفاده از نرم افزار
WorkFlow استفاده از نرم افزار

کاربردهای اسکنر دهانی carestream 3800

اسکنر carestream 3800 مانند دیگر انواع اسکنرهای داخل دهانی می تواند برای اسکن کردن داخل دهان مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه ها راه حلی ایمن برای بررسی شرایط سلامت دندان ها محسوب می شوند. به همین خاطر استفاده از آن ها در مطب های دندانپزشکی که خدمات متنوعی را به بیماران ارائه می کنند، می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.
اسکنر داخل دهانی اگر بتواند با میدان دید وسیع و به صورت عمقی داخل دهان را اسکن کند، می تواند اطلاعات دقیقی در مورد شرایط سلامت دهان و دندان به پزشک بدهد. بنابراین، این دستگاه ها برای تشخیص هر نوع مشکلی و یا بهبود روند درمان مناسب می باشند. از جمله کاربردهای اسکنر داخل دهانی اسکنر دهانی carestream 3800 با عمق و میدان دید عالی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترمیم دندان و بررسی شرایط دندان های پوسیده
 • کاشت ایمپلنت
 • ارتودنسی
 • قالب گیری پروتز

اسکنر دهانی carestream 3800 چگونه کار می کند؟

اسکنر دهانی carestream 3800 می تواند با ایجاد خروجی تصویر، به راحتی امکان کار کردن روی تصویرهای اسکن شده از دهان را فراهم کند. همچنین، این اسکنر می تواند به یک نرم افزار اختصاصی به نام SCAN FLOW متصل گردد. این نرم افزار تمامی داده های ثبت شده توسط اسکنر داخل دهانی را دریافت می کند.

دندانپزشک می تواند با کمک داده های ثبت شده به واسطه اسکنر داخل دهانی و نرم افزار اختصاصی Scan flow، به راحتی به شرایط دندان پی ببرد و مراحل تشخیص و درمان را آغاز کند. این برنامه تمامی داده ها را به یک تصویر باکیفیت و عالی تبدیل می کند. حتی در صورتی که تصویر خروجی اسکن به طور واضح ثبت نشده باشد، نرم افزار امکان ترمیم آن را دارد. بنابراین، در اکثر مواقع نیازی به اسکن مجدد با این دستگاه نیست.

حداقل سیستم پیشنهادی مورد نیاز برای استفاده از CS 3800 :

 

Recommended Requirement Item
Windows 10 Pro version 1809 or higher Operating System
Intel Core i7 9th generation Processor
32 GB DDR4 RAM Memory
1 TB free disk space Storage
NVIDIA GeForce RTX 2060, 6GB memory Graphics Card
Standard LCD monitor with screen resolution 1920×1080 Display
USB 3.0 port for Wi-Fi adapter Ports
Support OpenGL 4.3 and OpenCL 1.1 Video Card Driver

سخن پایانی

اسکنر داخل دهانی می تواند یکی از بهترین ابزارها برای تشخیص عیوب دندان و دسترسی به دندان های آسیب دیده و خراب باشد. یکی از بهترین مدل های این نوع اسکنر که در بازار وجود دارد، اسکنر carestream 3800 می باشد اما لطفا به این موضوع توجه داشته باشید که کمپانی Care Stream بخش اسکنرهای داخل دهانیش را به شرکت DEXIS واگذار کرده است و از این پس با نام تجاری DEXIS™ IS 3800W شناخته می شود. این محصول می تواند برای اسکن سریع، دقیق و باکیفیت دهان و دندان استفاده شود.

Rate this post

Originally posted 2023-02-23 23:39:53.

فیس بوک
توییتر
لینکدین
تامبلر
پین ترست
رددیت
ایمیل

جدیدترین مطالب

عضویت در خبرنامه

ایمپلنت دندان روشی ترمیمی و جایگزینی برای افرادی است که یک یا چند دندان خودشان را به طور کامل از دست داده‌اند. شما با استفاده از ایمپلنت دندانی، علاوه ‌بر زیباتر کردن دهان خود، عملکرد دندن‌ها را نی...
ایمپلنت دیجیتال یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاشت دندان در دنیا می باشد. در این نوع ایمپلنت از انواع دستگاه ها و تکنولوژی های نوین برای انجام کاشت استفاده می شود و یک راه حل نوین برای رسیدن آسا...
استفاده از خدمات دندانپزشکی، امروزه در شکل و قالب جدیدتری به مردم ارائه می گردد که به آن دندانپزشکی دیجیتال اطلاق می گردد. این شیوه های جدید دندانپزشکی، مزایای بسیار بیشتری نسبت به دندانپزشکی به شی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *