لیفت لثه1400-3-15 15:35:46 +00:00

توضیحات

لیفت لثه، وقتی صحبت از دندانپزشکی زیبایی می شود بسیاری از مردم بر این باورند که فقط باید در مورد دندان ها اقدام انجام شود. در صورتی که اگر در هنگام لبخند زدن لثه ها بیش از حد مشخص شود اثر منفی بیشتری روی ظاهر شما نسبت بهم ریختگی مختصر دندانها داشته باشد. وقتی لثه شما بیش از حد دندانهایتان را پوشانده باشد دندان هایتان ممکن است کوتاه و غیر قرینه بنظر برسد که مانع داشتن لبخندی زیبا می شود.

جراحی زیبایی یا همان لیفت لثه پروسه ای سریع و بدون درد است که در خیلی از موارد مشکل خط لبخند را حل میکند. بسیاری از کیس های درمان زیبایی لثه های غیر قرینه دارند که برای انجام لامینت و یا کامپوزیت باید اصلاح شود. لیفت لثه با روش های متفاوتی از جمله تیغ و لیزر دایود یا Co2 قابل انجام است. تمام تلاش ما در این است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی و استفاده از لیزر مخصوص بافت نرم لثه هارا در زمان کمتراز یک ساعت کانتورینگ  قرینه سازی کنم. با استفاده از لیزر های مخصوص مانند لیزر دایود، co2 به آرامی بافت اضافه و غیر قرینه لثه اطراف دندان شما برداشته می شود و فرم ایده ال دندان شما شکل می گیرد. تا ظاهر مناسب دندان شما مشخص شود. استفاده از لیزر فوایدی از جمله ترمیم سریع “دوره نقاهت کوتاه” عدم خونریزی و احتیاج به بخیه و… دارد. جراحی با استفاده از تیغ ممکن است هزینه کمتری نسبت به لیزر داشته باشد اما پزشک برای جراحی شما اقدام می کند حتما باید مهارت کافی را در هر دو روش داشته باشد و دوره های مناسب این کار را گذرانده باشد. بنده با شرکت در دوره های مختلف دستگاه های لیزر و جراحی زیبایی آماده ارئه بهترین خدمات در زمینه کانترینگ و لیفت لثه به شما عزیزان هستم.

  • قرینه سازی شکل و طول دندان ها

  • جلوگیری از زیاد دیده شدن لثه ها هنگام لبخند زدن

  • اصلاح رنگ لثه ها، در لثه های تیره

بازسازی بافت لثه چگونه انجام می گیرد؟

کانتورینگ لثه، همان فرایند تغییر فرم بافت لثه در اطراف دندان است. در حیطه ی دندانپزشکی، یک روش درمانی وجود دارد که می تواند هم در ایجاد لبخند و هم در بهبود سلامت دهان و دندان به افراد کمک کند. در حقیقت، فرم دادن یا شکل دادن لثه شامل یک روش لیزری با حداقل تهاجم است که برای فرم دادن بافت های لثه ای است که ناقرینه و نا مرتب هستند.

با این وجود، طراحی یا شکل دهی بافت نرم در مواردی نیاز به: رکانتورینگ استخوان دارد كه با لیزر تنها، قابل انجام شدن نیست. که این موارد توسط دندانپزشک زیبایی تشخیص داده می شود. اما در نهایت موجب ایجاد لثه هایی سالم و طبیعی در افراد می شود که به افزایش اعتماد به نفس و جذابیت آنان کمک می کند.

مشکلات زیبایی رایج که قابل اصلاح است شامل موارد زیر می باشد:

  • لبخند لثه ای (نمایش بیش از حد لثه)،
  • لول لثه ای نابرابر (لثه نامتقارن)،

از طرف دیگر، این روش درمانی می تواند به دندان هایی که بسیار کوچک هستند یا ظاهری غیر معمول دارند نیز کمک می کند. در واقع چنین حالتی ممکن است زمانی ایجاد شود که بافت لثه به طرف پایین، روی بخش بزرگی از دندان رشد کند و موجب این توهم می شود که دندان ها، زاویه دار و کوچک یا کج هستند.

در این روش بافت اضافی لثه برداشته می شود و فقط همان بخشی از دندان که به طور معمول باید قابل مشاهده باشد، در معرض دید قرار می گیرد.

بازسازی یا شکل دهی بافت لثه توسط چه کسانی انجام می شود؟

این روش بیشتر توسط پریودنتیست ها و دندانپزشکان زیبایی انجام می گیرد که حدودا به مدت یک ساعت زمان نیاز دارد. بعد از استفاده از بی حسی موضعی بر روی لثه ها، از یک لیزر بافت نرم برای از بین بردن بخش زائد و Level کردن لثه ها استفاده می شود. که همراه با خونریزی و بخیه نیست و فقط یک درد و ناراحتی جزئی دارد.

معمولا در روشی که روی بافت استخوان هم کار می شود به زمان بیشتر و بخیه نیز نیاز است اما دردی ایجاد نمی کند.

بهبود و مراقبت های بعد از عمل لیفت لثه:

به طور کلی، پس از انجام عمل، تورم و ناراحتی جزئی چیز غیر عادی ای نیست و بسته به نوع عملی که انجام می دهید، روی زمان بهبودی تان تأثیر می گذارد.

به طور معمول، افرادی که عمل شکل دهی یا بازسازی بافت لثه انجام می دهند، بهبودی شان بیشتر از یک روز طول نمی کشد اما دندانپزشک ممکن است برای چند روز یک رژیم غذایی راحت را توصیه کند.

در صورتی که عمل جراحی شامل پیوند یا کانتورینگ استخوان باشد، احتمالا بخیه هایی نیز درگیر می شوند و دندانپزشک ممکن است برای جلوگیری از باز شدن محل جراحی، یک سری فعالیت های بدنی را محدود کند. از طرفی، برای تسکین درد و جلوگیری از عفونت، دندانپزشک ممکن است داروهایی را تجویز کند.

مزایای لیفت لثه:

شکل دهی بافت لثه یا افزایش طول تاج: بی خطر، سریع و تقریبا بدون درد است و شما می توانید فعالیت های عادی تان را بلافاصله پس از درمان داشته باشید. البته بدانید که نتایج دائمی هستند.

روش لیزری بازسازی لثه، احتمال عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، التهاب را به حداقل می رساند، باعث بهبودی سریع می شود، با دقت زیادی همراه است و در طی عمل از بافت اطراف در برابر آسیب ها محافظت می کند. همچنین این روش درمانی می تواند شامل مزایای روانشناختی و اجتماعی نیز شود، ظاهر و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد و افراد را به فعالیت اجتماعی و لبخند زدن تشویق می کند.

بنابراین برای تعیین اینکه آیا این درمان برای شما معنی دارد یا نه، باید تمام عوامل زیرا را در نظر بگیرید:

  • بر سلامت روان تأثیر مثبت می گذارد
  • موجب بهبود ظاهر و تقویت اعتماد به نفس اجتماعی می شود
  • استفاده از جراحی لیزری برای انجام این کار، خطر ابتلا به عفونت را كمتر می کند، بهبودی سریع تر است و با دقت عمل بیشتری انجام می شود.
آیا تراش لمینت باعث از بین رفتن مینای دندان می شود؟1399-7-25 09:56:17 +00:00

امروزه نسل های جدیدی از لمینت های دندانی با ضخامت بسیار کم در حدود 0.2 میلیمتر و به اصلاح بدون تراش ساخته می شوند. همچنین دقت به این نکته ضروری است که مقداری آماده سازی هم در ونیر کامپوزیتی یا لمینت سرامیکی لازم است که این میزان آماده سازی بسته به مهارت و تجربه و هنر دست دندانپزشک و همچنین میزان به هم ریختگی دندان ها است. و این آماده سازی های در حدی نیست که آسیبی به مینای دندان زده شود.

آیا ترمیم های سیاه رنگ مقاوم تر از ترمیم های همرنگ دندان است؟1399-7-25 09:59:52 +00:00

در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا مدت زیادی است که استفاده از ترمیم امالگام ممنوع شده است همچنین با پیشرفت چشمگیر ترمیم های باند شونده (کامپوزیت) (ترمیم های همرنگ) محکمتر از ترمیم های آمالگام قدیمی عمل میکنند و هیچ دلیل علمی مبنی بر محکمتر بودن آمالگام وجود ندارد. به دلیل هزینه ارزان و یا شاید کم بودن حساسیت دندان بعد از ترمیم هنوز تعدادی از همکاران ترمیم آمالگام را پیشنهاد میکنند.

آیا جرم گیری باعث آسیب به مینای دندان می شود؟1399-7-25 10:06:52 +00:00

مراقبت های بهداشتی اصولی و صحیح مانند جرم گیری و بروساژ حرفه ای اگر که همراه با رعایت بهداشت بیمار مانند نخ دندان و مسواک و… باشد مانع عفونت باکتریایی لثه و بافت های اطراف دندان و بیماری لثه که منجر به از دست دادن استخوان اطراف دندان و در نهایت خود دندان است می شود. جرم گیری یک پروسه بی خطر و دوره ای دندانپزشکی است که تحت هیچ شرایطی به سطح دندان آسیبی نمی زند. تنها ممکن است حساسیت چند روزه ایجاد کند که طبیعی است.

   آخیر مقالات دندانپزشکی

جهت دریافت مشاوره غیر حضوری یا دریافت زمان مشاوره حضوره  با ما در ارتباط باشید.

ثبت درخواست ملاقات
Go to Top