توضیحات

دندانپزشکی کودکان

جالب است بدانید، کودکان نیز در برابر مشکلات بهداشت دهان و دندانی ایمن نیستند. در سال 2002، طبق گزارش انجمن دندانپزشکان آمریکا، پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری در میان كودكان است ( پنج برابر بیشتر از آسم و هفت برابر شایع تر از تب یونجه ).

رژیم غذایی:

هر خوراکی که کودک شما می خورد بر روی دندان هایش تاثیر می گذارد. به عنوان مثال: قند ( که در کیک، کلوچه، آب نبات، شیر و آب میوه وجود دارد ) و نشاسته ها (در چوب شور یا بیسکویت نمکی و چیپس های سیب زمینی) می توانند موجب پوسیدگی دندان شوند.

تمیز کردن دندان های کودک به دلیل محدودیت های حرکتی دشوارتر از بزرگسالان است، بنابراین باقی مانده های مواد غذایی در لابه لای دندان کودکان می ماند و باعث رشد باکتری ها و در نهایت پوسیدگی دندان ها می شود.

درست است که، دندان های کودک (دندان های شیری) در نهایت با دندان های دائمی جایگزین می شوند اما به طور کلی، دندان های سالم شیری برای سلامتی و رشد کودک ضروری هستند. و در صورت از دست رفتن زود هنگام این دندان ها موجب بهم ریختگی دندان های دائمی نیز می شود.

مراقبت های ضروری:

  • تمیز کردن دندان کودک: دندان های کودک باید به محض در آمدن، تمیز شوند. یعنی بعد از هر وعده غذایی، دندان های کودک را با یک دستمال نرم یا مسواک مخصوص اطفال تمیز کنید. طبق دستور دندانپزشک خود، یک مسواک کوچک (متناسب با سن کودک خود) دندان های کودک باید بدون خمیر دندان یا با خمیردندان به مقدار کم (اندازه نخود) مسواک زده شود.

از طرف دیگر، مسواک ها را هر دو یا سه ماه یک بار عوض کنید. همچنین، کودکان بعد از مصرف دارو باید مسواک بزنند زیرا اسیدهای موجود در دارو ممکن است مینای دندان را از بین ببرند (مینا به عنوان یک پوشش محافظ طبیعی برای دندان ها است).

  • اولین مراجعه دندانپزشکی: باید بدانید مهم است که کودک تان در سن یک سالگی به دندانپزشکی برود تا دندانپزشک هم یک برنامه بهداشتی طولانی مدت به شما ارائه دهد.
  • سیلانت دندان: سیلانت دندان برای محافظت از دندان از پوسیدگی است و به محض درآمدن دندان یک روش مناسب جهت پیشگیری از پوسیدگی محسوب می شود.
  • درمان های فلوراید: می توانید با دندانپزشک خود در مورد اینکه به درمان های فلوراید نیاز دارید یا نه، مشورت کنید. فلوراید موجب پیشگیری از پوسیدگی دندان می شود، و همچنین باعث می شود که دندان در برابر حملات اسیدی، باکتری های موجود در دهان و پوسیدگی، مقاومت بیشتری داشته باشد.
  • نخ دندانپزشکی: کشیدن نخ دندان با استفاده از کمک والدین ( در زمان به وجود آمدن دو دندان در کنار یکدیگر ) زده شود. کودک در صورتی کودک می تواند این کار را به طور مستقل انجام دهد که توانایی انجامش را داشته باشد.

در نهایت، به خاطر داشته باشید که باید به توصیه های دندانپزشک کودک خود عمل کنید و اعمال درمانی را متناسب با نیاز کودک خود تحت نظر دندانپزشک انجام دهید.

بعد به موارد زیر توجه نمایید:

  • پوسیدگی دندان کودکان ( از سلامت دهان و دندان کودک تان محافظت کنید)

  • توجه به هشدار ها و علائم ها برای سلامتی دهان و دندان کودک تان

  • مراجعه به دندانپزشکان کودکان ( که متخصص مراقبت از دهان کودکان هستند)

  • عواملی که موجب پوسیدگی دندان می شوند

  واحدهای متمرکز

  ساعت کار

شنبه 9:00 – 20:00
دو شنبه 9:00 – 20:00
چهارشنبه 9:00 – 20:00

  محل ما در نقشه

Icon

مقالات بروز دندانپزشکی

جدیدترین مقالات دندانپزشکی را برای شما گرد هم آورده ایم، زیرا افزایش آگاهی شما جهت مراقبت و پیشگیری و انواع درمان های دهان و دندان برایمان اهمیت دارد.

دندانپزشکی اطفال لزوم انجام معاینه و چکاپ در چیست؟

آذر 24ام, 1394|بدون دیدگاه

لزوم انجام معاینه و چکاپ در دندانپزشکی اطفال چیست؟ هدف اولیه در ویزیت و ملاقات جلسه اول در دندانپزشکی اطفال برقراری یک رابطه عاطفی و دوستی بدون ترس با کودک است تا حس [...]

بازسازی دهان

آذر 24ام, 1394|بدون دیدگاه

بازسازی کامل دهان بازسازی دهان اصطلاحی است که در مواردی که مشکلات دندانی شدید در دو فک بیمار وجود داشته باشد و نیاز به درمان های ترکیبی، ترمیمی، ایمپلنت، زیبایی و بازسازی اوکلوژن [...]

Icon

نظر دیگران درباره ما

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

Avatar

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

پنی دانیلز
Avatar 2

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

مارگرت تینسدال
Avatar 3

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

رز جامرسون

ثبت قرار ملاقات

با پر کردن فرم زیر در اولین فرصت همکاران ما شما جهت مشاوره غیر حضوری یا دادن وقت جهت مشاوره حضوری با شما تماس خوهند گرفت.